Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Další informace naleznete v našich zásadách používání souborů cookie a zásady ochrany osobních dat
Doprava

Doprava zdarma

od 1999,- Kč

Doprava

Dárek k objednávce

Doprava

Osobní odběr

Kamenná pobočka Dubňany

Doprava

Doprava od 49,- Kč

Doprava

Po registraci sleva

WPC, WPI, CFM, WPH?

25.02.2021

WPC, WPI, CFM, WPH?

Jaký je hlavní rozdíl filtrací mezi WPC, CFM, WPI a WPH?

Jaký je hlavní rozdíl filtrací mezi WPC, CFM, WPI a WPH?

WPC

CO JE WPC (WHEY PROTEIN CONCENTRATE)?

Je to syrovátkový proteinový koncentrát s průměrným obsahem proteinu 50% - 80%, na 100g. Je rychle stravitelný, nezatěžuje žaludek, má nízký, nepatrný podíl laktózy a je biologicky skvěle využitelný. Je bohatý na obsah BCAA aminokyselin a zároveň je stavebním kamenem svalových vláken, tedy ideální pro budování čisté svalové hmoty. Zlepšuje regenerační procesy po svalové zátěži.

Jeho hlavní výhodou je nízká pořizovací cena a chuť. Mezi méně kladné věci patří fakt, že obsahuje zbytky laktózy a mléčného tuku. Pro podporu svalového růstu je slušnou volbou, nicméně díky vyššímu procentu tuku a cukru se do období redukce moc nehodí. Jednoduše shrnuto, pokud chcete nabírat a nechcete příliš utrácet, pak je ideální volbou k zakoupení. Konzumovat jej můžete kdykoliv během dne, případně i po tréninku.

Doporučená denní dávka: 30-90g, doporučená jednorázová dávka 25-45g. Doporučujeme míchat s vodou, čas od času můžeme použít i mléko (nicméně nedoporučuji).

WPI

UNDENATURATED WHEY PROTEIN ISOLATE

Instantní syrovátkový proteinový izolát zpracovaný metodou cross-flow ultrafiltrace a mikrofiltrace. Obsahuje více jak 80% bílkovin, častěji se však u tohoto tipu proteinu setkáme s procentem okolo 90.

Obsahuje menší množství tuku a laktózy. Je účinnější než WPC, prochází delším filtrováním a procesem ionové chromatografie. Je rychleji vstřebatelný než WPC. Nevýhodou je slabší chuť, díky malému množství cukru a tuku. Rovněž obsahuje menší množství vitamínů a minerálních látek. Bohužel za takovou čistotu proteinu a množství procent se musí připlatit. Protein je vhodný do období diet, rýsování a před soutěží. Ideální doba na užívání je ihned po probuzení a bezprostředně po tréninku.

Doporučená denní dávka: 30-120g, doporučená jednorázová dávka 30-50g. Doporučujeme míchat s vodou, do mléka jen v případě, že si daného proteinu nevážíte…

CFM

cfm (cross flow microfiltration – mikrofiltrace zkříženým tokem přes keramické filtry), která umožňuje zachovat přirozenou vysokou biologickou hodnotu výstupní suroviny. Jedná se o syrovátkový izolát, tak jako v předešlém případě. Jen je použita jiná metoda filtrace a podíl bílkovin neobsahuje tak vysoké procento. Většinou se zde jedná něco kolem 80%.

CFM (Cross-Flow Microfiltration). Systém membránové filtrace, která nejšetrnějším způsobem eliminuje tuk a laktózu a izoluje čistou bílkovinu se zachováním cenných primárních proteinových komponentů: Beta-lactoglobulin, Alfa-lactoglobulin, Sérum albumin, Immunoglobulin, Glycomacropeptid, Lactoferin. Tento unikátní výrobní proces, známý pod zkratkou CFM, je zárukou suroviny v nejvyšší možné čistotě, vstřebatelnosti a maximální nutriční využitelnosti.

Hlavním benefitem produktu CFM je kvalita v poměru s cenou. Je to asi nejvíce používaný protein na trhu. Chuťově se zde dá použít velká škála příchutí, obsahuje malé množství tuků a sacharidů, přičemž procento kvalitních bílkovin je velké. Cenově asi nejlepší volba. Je vhodný jak do objemu, tak do diety, liší se jen přijaté množství a náš jídelníček a tréninkové zaměření.

Doporučená denní dávka: 30-120g, doporučená jednorázová dávka 30-50g. Doporučujeme míchat s vodou, do mléka jen v případě, že si daného proteinu nevážíte…

WPH

(hydrolyzovaný protein)

Vyrábí se tak, že WPI a WPC se podrobí dalšímu zpracování, čímž se enzymaticky naštěpí aminokyselinové vazby. Vstřebání je pak velmi rychlé a produkt je pro nás lépe využitelný. Chutná lehce nahořkle. Ideální k použití ihned po fyzickém výkonu. Považuje se za tzv. vrchol kvality a čistoty produktu v proteinovém odvětví.

Má lepší sytivost syrovátkových aminokyselin, než aminokyseliny kaseinu, sóji a vaječného albuminu. Hlavním benefitem je rychlé vstřebání, vysoký obsah BCAA a využitelnost. Mezi negace patří rozhodně cena, bohužel za kvalitu se platit musí. Doporučuji hlavně po tréninku a do období diet.

Stupeň Hydrolýzy

Co značí stupeň hydrolýzy? Především to, jak dlouho daná hydrolýza (proces) probíhá a jaké peptidy při tomto procesu vzniknou (respektive především jejich velikost, ta je potom určující).

Doporučená denní dávka: 30-90g, doporučená jednorázová dávka 25-40g. Doporučujeme míchat s vodou, do mléka jen v případě, že si daného proteinu nevážíte…

Závěrem

Nepleťte si sušenou syrovátku a syrovátkový isolát

Sušená syrovátka obsahuje kolem 12 % bílkovin (a velké množství cukru a tuku), koncentrát syrovátkových bílkovin obsahuje 65-70 % bílkovin, po složitějším výrobním procesu až 90 % čistých syrovátkových bílkovin. Dávkování musíte přizpůsobit vašemu dennímu příjmu živin.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZjgxZT